E-Bülten

Aralık 2014 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Yılın son ayına girdiğimiz bu günlerde oldukça yoğun bir çalışma temposunun içine girmiş bulunmaktayız. Aralık ayı içerisinde “İnfertilite Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” konulu iki adet toplantı düzenleyeceğiz. Bunlardan ilki 14 Aralık 2014 tarihinde İstanbul / Beşiktaş Point Hotel’de ve ikincisi de Ankara / Çankaya CK Farabi Hotel’de düzenlenecektir. Bu eğitsel toplantılarımızdan daha çok meslektaşımızın yararlanabilmesi için kurs kayıt ücreti alınmayacaktır. Önümüzdeki yılın da meslektaşlarımız için oldukça dolu bir eğitim yılı olacağını şimdiden iletmek isterim. “Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği” olarak 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremizin hazırlıklarına yoğun bir şekilde devam etmekteyiz.

Derneğimizin 28 Eylül 2014 tarihinde düzenlediği olağan genel kurul toplantısı sonrasında oy birliği ile alınan karar neticesinde ve İl Dernekler Müdürlüğü’nün onayıyla dernek adımız “ÜREME TIBBI VE CERRAHİSİ DERNEĞİ” olarak değiştirilmiştir.

Sizlere vereceğimiz bir diğer haber de; “Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Vakfı”mızın endoskopi eğitim programı çerçevesinde tamamen yerli olanaklar kullanılarak tasarlanmasında birincil olarak yer aldığı, laparoskopik cerrahi eğitiminde oldukça etkin 20 adet pelvik trainer cihazının kullanıma girmesi ile ilgilidir. Bu cihazlar kursiyerlerimize ödünç olarak verilmek sureti ile evlerinde endoskopik manipulasyonları çalışmalarına olanak sağlanacaktır. Birer kamerası olan sistem monitöre bağlanarak görüntüler ayrıca kayıt edilecek ve bu kayıtlar üzerinden kursiyerler değerlendirilerek gereken ilave önerilerde bulunulacaktır. Bu programa katılmak isteyen meslektaşlarımız derneğimiz sekreteri üzerinden irtibata geçebilirler ( Hatice Dedeli / utd.sekreter@gmail.com )

Geçen yıl düzenli bir şekilde yaptığımız güncel literatür çevirilerine bu yıl da planlı bir şekilde başlayarak devam ediyoruz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ay ki e-bültenimizi Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi’nden Yrd. Doç. Dr. Yüksel Onaran hazırladı, kendisine verdiği destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Is Frozen Embryo Transfer Cycle Associated With A Significant Lower İncidence Of Ectopic Pregnancy ? An Analysis Of More Than 30.000 Cycles”,

İkinci makale orijinal başlığı “First Series of 18 Pregnancies After Ulipristal Acetate Treatment For Uterine Fibroids”,

Üçüncü makale orijinal başlığı “How long should we continue clomiphene citrate in anovulatory women?” olarak belirlenmiştir.

Soğuk kış günlerine girdiğimiz bu günleri sağlıkla geçirmeniz dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu