E-Bülten

Mayıs 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslekdaşlarım;

Mayıs ayı E-Bülteniyle sizlerle tekrar birlikteyiz. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak oldukça yoğun bir döneme girmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde 2 adet bilimsel toplantı ve 1 adet webcast düzenledik. Bunlardan ilki “Endometriozis” konusu üzerine 05 Nisan 2015 tarihinde Divan Hotel – Gaziantep’te, ikincisi de “İnfertilite Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” konusu üzerine 19 Nisan 2015 tarihinde Denizli – Anemon Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantılarımızın katılımcı sayıları beklentimizi karşılamakla beraber, yine katılımcılardan gelen geri bildirimler bizleri oldukça sevindirdi.

06 Nisan 2015 tarihinde düzenlediğimiz Prof. Dr. Recai Pabuçcu ve Prof. Dr. Murat Sönmezer’in moderatörlüğünü ve Doç. Dr. Gamze Sinem Çağlar’ın sunumunu yaptığı “Fertilite Yönetiminde AMH’nın Yeri” konusuna dair tüm detayların anlatıldığı web-seminerimize 300 kişi katıldı. Sizlere web-seminerlerimizin devamının geleceğini şimdiden müjdelemek isterim.

Bu ay bir adet bilimsel toplantı düzenleyeceğiz. 31 Mayıs 2015 tarihinde “İnfertilite Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” konulu bilimsel toplantımızı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştireceğiz, Eskişehir ve civarındaki illerde görev yapan tüm meslekdaşlarımız bu toplantımıza davetli olup, kurs sonunda tüm katılımcılara sertifika verilecektir.

Ayrıca 11 Haziran 2015 tarihinde Endometriozis konusunda bir Webinar yapacağız. Ayrıntılı bilgiyi web sayfasında bulacaksınız. Bizi izlemeye devam edin.
20-21 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Research Center Hayvan Laboratuvarında sekizincincisini düzenleyeceğimiz Jinekolojik Mikrocerrahi Kursumuz ve diğer tüm duyurularımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. (www.utd.org.tr )
28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremizle ilgili tüm detaylara da www.utd2015.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Berfu Demir, Dr. Neslihan Yerebasmaz, Dr. Aslı Öcal ve Dr. Uzay Yıldırım hazırladılar, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “The predictive accuracy of Anti-Mullerian Hormone for live birth after assisted conception: a systematic review and meta-analysis of the literature”

İkinci makale orijinal başlığı “ICSI treatment of severe male infertility can achieve prospective embryo quality compared with IVF of fertile donor sperm on sibling oocytes”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Biological variability in serum Anti-Mullerian Hormone throughout the menstrual cycle in ovulatory and sporadic anovulatory cycles in eumenorrheic women” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu