E-Bülten

Mart 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Sevgili Meslektaşlarım,

Mart ayı e-bülteninde sizlerle tekrar beraberiz. Yılın ilk toplantısını 24 Şubat 2013 Pazar günü 08:30 – 19:30 saatleri arasında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Ankara Şubesi’nin de katkılarıyla “Her Yönüyle PCOS” konusunda düzenledik. Kurs Ankara ve çevre illerdeki meslektaşlarımızdan hayli ilgi gördü. Kesintisiz devam eden programa 175 meslektaşımız katıldı. Bu mükemmel kursun hazırlanmasını sağlayan ve Ufuk Üniversitesi’nde ev sahipliği ve kurs koordinatörlüğü görevini de üstlenen derneğimiz Yönetim Kurulu üyesi ve geçmiş dönem Başkanımız Prof. Dr. Recai Pabuçcu ve yine derneğimiz üyesi ve Ankara TJOD Başkanı Prof. Dr. Kutay Biberoğlu hocalara ve ayrıca konularında uzman konuşmacılarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Kurs süresince PCOS ve hiperandrojenizim tüm yönleri ile tartışıldı ve kurs sonunda tüm katılımcılara sertifikaları dağıtıldı. Kursa ait slaytlar sunumlar ve fotoğraflar web sayfamıza yüklenmiştir. Önümüzdeki aylarda “Tüm Yönleri ile PCOS” kurslarımız İzmir, Adana, İstanbul ve Eskişehir’de Haziran sonuna kadar devam edecektir. Bu toplantıların tarihleri netleştikçe sizlerle paylaşacağız.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD başkanı Prof. Dr. Erbil Doğan tarafından koordine edilmiştir. Kendisine ve yardımcı olan arkadaşlarına bültenimize verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin başlığı “40 yaş ve üzeri kadınlar için elektif tek embriyo transferi”

Bültenimizin ikinci makalesinin başlığı “ Tekrarlayan embryo implantasyon başarısızlığında endometrial hasarlama: sistematik derleme ve meta-analiz”

Bültenimizin üçüncü makalesinin başlığı “Erkek Faktör Olmayan İnfertilitede İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu (ICSI) : Komite Kararı”

Bültenimizin dördüncü makalesinin başlığı “Standart tedavilere dirençli ince endometriumlu olgularda granulosit koloni uyarıcı faktör uygulaması ile ilgili pilot kohort çalışma”

Makalelerimizi keyifle okumanız dileği ile sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu