E-Bülten

Ekim 2011 E-Bülteni

Değerli Meslekdaşlarım,

Sizlerle E-Bültenle ve Web sayfamızın diğer aktivasyonları kanalıyla yaklaşık bir buçuk yıldır daha yoğun haberleşmekteyiz. 05–09 Ekim 2011 tarihleri arasında sizlerin büyük bir çoğunluyla kongremizde kucaklaşacak olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım. Üreme Tıbbı Derneği’nin bu 3. büyük kongresinin sizlere çok faydalı olabilmesi için gerek ulusal gerekse uluslararası konuşmacılarda çok seçici davranmamıza ve çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirmemize rağmen, maalesef ülkemiz koşulları nedeniyle endüstriden çok büyük bir katkı alamamış durumdayız. Daha önce ki kongrelerde büyük katkıda bulunan bazı firmalar maalesef hiç katkıda bulunmamışlardır, buna rağmen bu güç koşullarda bize katkıda bulunan firmalara teşekkürü bir borç bilirim. Kongremizde birçok bilimsel aktiviteyi ve çok güncel konuşmaları birlikte bulacaksınız. Sonbaharın hâla yaz esintilerini sürdürdüğü ülkemizin en güzel yörelerinden birisi olan Antalya’da özellikle ailelerin bol güneşli günlerin tadını çıkaracağını umuyorum.

Bu ay ki bültenimizde sizlerle paylaşacağımızı makaleleri yine benim de Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nı yaptığım Ufuk Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalından Yrd. Doç. Dr. Gamze Sinem Çağlar koordine etti. Kendisine uzmanlık öğrencileri Dr. Ayşegül Gülbahar, Dr. Didem Özdemir, Dr. Banu Yılmaz ve Dr. Bahadır Ertürk her aşamada yardım ettiler. Tüm değerli mesai arkadaşlarıma sizlerin ve Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ediyorum.

1. Makale RBM Online Eylül 2011′de yayınlanmış ve Goedele Paternot ile arkadaşları tarafından hazırlanmış bir çalışma olup, Bilgisayar destekli embryo seçilimi: embryo kalitesini değerlendirmesindeki faydası anlatılmaktadır.
Orjinal MakaleTürkçe Çeviri

2. Makale Fertility Sterility Eylül 2011′de yayınlanmış ve Hang Wun Raymond Li ile arkadaşları tarafından hazırlanmış bir çalışma olup, Seconder oligoamenore’ de serum antimüllerian hormon ve inhibin B konsantrasyonlarının değerlendirilmesi anlatılmaktadır.
Orjinal Makale

3. Makale RBM Online Eylül 2011′de yayınlanmış ve Semra Kahraman ile arkadaşları tarafından hazırlanmış bir çalışma olup, Preimplantasyon HLA tiplendirmesinde 7 yıllık deneyim: 327 siklusun klinik sonuçları anlatılmaktadır.
Orjinal MakaleTürkçe Çeviri

4. Makale Human Reproduction Eylül 2011′de yayınlanmış ve Tim Savage ile arkadaşları tarafından hazırlanmış bir çalışma olup, Yardımcı üreme teknolojisinin çocukluk dönemi sonuçları anlatılmaktadır.
Orjinal MakaleTürkçe Çeviri

5. Makale Fertility Sterility Eylül 2011′de yayınlanmış ve Ching-Chang Tsai ile arkadaşları tarafından hazırlanmış bir çalışma olup, Çok şiddetli oligo-asteno-teratozoospermilerin ejekulatları veya testiküler spermleri kullanılarak yapılan intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu sonrasında çocukların doğumundaki gelişmeler ve klinik sonuçları anlatılmaktadır.
Orjinal MakaleTürkçe Çeviri

6. Makale Fertility Sterility Eylül 2011′de yayınlanmış ve Ernesto de Paula Guedes Neto ile arkadaşları tarafından hazırlanmış bir çalışma olup, Polikistik over sendromunda raloksifen ve klomifen sitrat ile yapılan ovulasyon indüksiyonunun prospektif, randomize karşılaştırılması anlatılmaktadır.
Orjinal Makale

Hepinize başarılı bir kongre, sağlıklı ve mutlu bir Ekim ayı dilerim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu