E-Bülten

Ağustos 2016 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Ağustos ayı E-Bülteni ile sizlerle tekrar birlikteyiz. Olağan Genel Kurul Toplantımızı 25 Eylül 2016 tarihinde saat 10:00’da dernek merkezimizde ( Adres: Nenehatun Caddesi No: 59 Gaziosmanpaşa / Çankaya / Ankara ) düzenleyeceğimizi tekrar hatırlatır ve tüm üyelerimizin katılımını önemle rica ederim.

Sizlerle Ağustos ayı E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Bilimsel toplantılarımıza 2 Ekim 2016 tarihinde Wyndham Grand Özdilek Hotel – İzmir’de düzenleyeceğimiz PKOS’da Güncel Durum Sempozyumu ile hız kesmeden devam ediyoruz. 2017 yılında ISVF ( International Society for In Vitro Fertilization ) ile ortak düzenleyeceğimiz kongremizin hazırlıklarına devam etmekteyiz.

Bu vesile ile tüm meslektaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutlar, sevdikleriyle birlikte geçireceği sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar dilerim.

Kurslarımız, duyurularımız ve diğer tüm bilimsel toplantılarımızın detaylarını www.utcd.org.tr adresimizden takip edebilirsiniz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Erkan Kalafat hazırladılar, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Hysteroscopic Proximal Tubal Occlusion Versus Laparoscopic Salpingectomy as a Treatment For Hydrosalpinges Prior To IVF or ICSI: An RCT”

İkinci makale orijinal başlığı “Advanced Maternal Age Causes Adverse Programming of Mouse Blastocysts Leading to Altered Growth And Impaired Cardiometabolic Health in Post-natal Life”mbryo Transfer

Üçüncü makale orijinal başlığı “No Change in Live Birthweight of IVF Singleton Deliveries Over an 18-Year Period Despite Significant Clinical And Laboratory Changes” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu