E-Bülten

Temmuz 2016 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Sizlerle Temmuz ayı E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Ülke olarak zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde Cumhuriyet’imize ve Demokrasimize yapılan darbe girişimini kınıyor, vatanımız için canlarını siper edip hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

2017 yılında ISVF ( International Society for In Vitro Fertilization ) ile ortak düzenleyeceğimiz kongremizin hazırlıklarına devam etmekteyiz.

Haziran ayı içerisinde ilk duyurusunu tüm üyelerimizin kayıtlı mail adreslerine yaptığımız Olağan Genel Kurul Toplantımızı 25 Eylül 2016 tarihinde saat 10:00’da dernek merkezimizde ( Adres: Nenehatun Caddesi No: 59 Gaziosmanpaşa / Çankaya / Ankara ) düzenleyeceğiz. Tüm üyelerimizin katılımını önemle rica eder, herkese sağlıklı, huzur dolu günler dilerim.

Kurslarımız, duyurularımız ve diğer tüm bilimsel toplantılarımızın detaylarını www.utcd.org.tr adresimizden takip edebilirsiniz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Sinan Özkavukcu ve Dr. Duru Aras hazırladılar, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Use of Testicular Versus Ejaculated Sperm For Intracytoplasmic Sperm Injection Among Men With Cryptozoospermia: A Meta – Analysis”

İkinci makale orijinal başlığı ” No Change in Live Birthweight of IVF Singleton Deliveries Over an 18-Year Period Despite Significant Clinical and Laboratory Changes”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Impact of Multinucleated Blastomeres on Embryo Developmental Competence, Morphokinetics, and Aneuploidy” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu