E-Bülten

Şubat 2016 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Sizlerle Şubat E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Bu ay içerisinde Ofis ve Operatif Histeroskopi Günleri ve PKOS’ta Güncel Yaklaşımlar olmak üzere iki adet kurs gerçekleştirdik. 16 – 17 Nisan tarihlerinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde V. Teorik ve Pratik Uygulamalı Histeroskopi & Laparoskopi Kursu ile tekrar birlikte olacağız.

Ayrıca Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği ile Dünya IVF Derneğinin 2017 yılında birlikte düzenleyeceği kongre hazırlıklarının da başladığını burdan müjdelemek istiyorum.

Bu kurslarımız ve diğer tüm bilimsel toplantılarımızın detaylarını www.utcd.org.tr adresimizden takip edebilirsiniz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Lifamed Tıp Merkezinden Op. Dr. Ufuk Bişak hazırladı, kendisine verdiği destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Expanded findings from a randomized controlled trial of preconception low-dose aspirin and pregnancy loss ”

İkinci makale orijinal başlığı “ Similar in vitro maturation rates of oocytes retrieved during the follicular or luteal phase offer flexible options for urgent fertility preservation in breast cancer patients ”

Üçüncü makale orijinal başlığı “ Comparison between the stripping technique and the combined excisional/ablative technique for the treatment of bilateral ovarian endometriomas: a multicentre RCT” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu