E-Bülten

Şubat 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

2015 yılının ikinci bilimsel toplantısı olan III. Teorik ve Pratik Uygulamalı Histeroskopi & Laparoskopi Kursu’nu 21-22 Şubat 2015 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaklaşık 150 kursiyer katılımıyla gerçekleştirdik. Konusunda oldukça uzman Eğitimciler eşliğinde katılımcılara Laparoskopi ve Histeroskopi konularında hem teorik hem de pratik eğitim verildi. Bu kursumuzun dördüncüsünü de 07-08 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul Medipol Mega Hastanesi’nde gerçekleştireceğimizi tekrar hatırlatmak isterim. Tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili detayları yenilenen ve sürekli güncellenen web sitemizden takip edebilirsiniz. (www.utd.org.tr)

“Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği” olarak 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremizin hazırlıklarına Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu olarak bu yoğun kurs temposuna rağmen hız kesmeden devam etmekteyiz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki e-bültenimizi Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi’nden Dr. Emre Göksan Pabuçcu, Dr. Aslı Yarcı Gürsoy ve Dr. Mine Kiseli hazırladı, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Treatment with Ca 2+ Ionophore improves embryo development and outcome in cases with previous developmental problems: a prospective multicenter study”

İkinci makale orijinal başlığı “Prevalence of Chronic Endometritis in Repeated Unexplained Implantation Failure and The IVF Success Rate After Antibiotic Therapy”,

Üçüncü makale orijinal başlığı “Efficacy and safety of repeated use of ulipristal acetate in uterine fibroids” olarak belirlenmiştir.

Kışın son anlarını yaşadığımız bu günleri sağlıkla geçirmenizi diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu