E-Bülten

Şubat 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Sevgili Meslektaşlarım,

Şubat ayı e-bülteninde sizlerle tekrar beraberiz. Yoğun bir çalışma temposunda olduğumuz bu aylarda verimli çalışmalara imza atmak için Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu olarak bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinin çalışmalarına başladığımızı belirtmek isterim. Yılın ilk toplantısını 24 Şubat 2013 Pazar günü 08:30 – 18:00 saatleri arasında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Ankara Şubesi’nin de katkılarıyla “Her Yönüyle PCOS” konusunda düzenleyeceğiz. Konularında uzman konuşmacıların yer aldığı kursumuza tüm meslektaşlarımız davetli olup, kurs sonunda tüm katılımcılara sertifika verilecektir. Bu kursumuza katılacak meslektaşlarımız daha önce düzenlediğimiz kurslarda olduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden toplantıya katılabileceklerdir. Önümüzdeki aylarda da farklı illerde bu projemize devam edeceğimizi belirtmekten memnuniyet duyarım. Gelecek toplantılarımızın tarih, konu ve detaylarını belirledikçe sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca 26–29 Eylül 2013 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Antalya’da gerçekleştirilecek olan IV. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi’nin çalışmaları hızla devam etmektedir. Kongremizin bilimsel zenginliğini devam ettirmesi açısından, bildirilerinizi kongre web sitesi üzerinden paylaşmanızı bekliyoruz. Sizlere bakanlık kurallarından önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Destekleyici firmaların, sponsor olacakları hekimlerin detaylarını kongreden en az 30 gün öncesine kadar bakanlığa bildirmeleri gerektiğini unutmayınız. Bu nedenle şimdiden sponsorluk görüşmelerinizi yapmanızı rica eder, şüphesiz ki sizlerin katılımı ile başarılı bir kongre gerçekleştirebileceğimizin önemini belirtiriz.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Berfu Demir tarafından koordine edilmiştir. Kendisine bültenimize verdiği katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin başlığı ”GnRH agonist tetiklemesi: son gelişmeler”

Bültenimizin ikinci makalesinin başlığı “Yaşlı kadınlarda stimulasyona ovaryan yanıtta azalmış androjenlerin rolü”

Bültenimizin üçüncü makalesinin başlığı “Kötü ovaryan yanıtlı hastalarda GnRH antagonist protokolünde corifollitropin alfayı takiben rFSH kullanımı: gözlemsel pilot çalışma”

Bültenimizin dördüncü makalesinin başlığı “Bolonya kriterlerine göre kötü ovaryan yanıtlı kadınlarda doğal siklüsü takiben canlı doğum oranları”

Bültenimizin beşinci makalesinin başlığı ise “Subfertilitede sistematik derlemelerin metodolojik kalitesi: yardımlı üreme teknolojilerinde Cochrane ve diğer sistematik derlemelerin karşılaştırılması” dır.

Hepinize keyifli, sağlıklı ve başarılı günler diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu