E-Bülten

Ocak 2016 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlerle yeni yılın ilk E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Yeni yılın ilk bilimsel toplantısı olan IX. Jinekolojik Mikrocerrahi Kursumuzu 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara Ufuk Üniversitesi’nde gerçekleştirdik, her katılımcının kendi mikroskopu ile çalışma imkânı bulduğu bu kursumuz için katılımcılardan oldukça olumlu geri bildirimler aldık. Mikrocerrahi kurslarımız bundan sonra da değişik illerimizde devam edecektir. Bu kursumuz sonrası birkaç tane daha bilimsel toplantı tarihlerini de yine sizlere bildirmek istiyorum, 21 Şubat 2016 tarihinde II. Vajinal Histerektomi Kursu’nu, 12-13 Mart 2016 tarihlerinde ise Osama Shawki’nin de katılımıyla Ofis ve Operatif Histeroskopi Günleri’ni Ankara Ufuk Üniversitesi’nde gerçekleştireceğiz. Ayrıca 20 Martta Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Polikistik Over Sendromundaki Güncel Konular, 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde ise Ankara Üniversitesi’nde V. Teorik ve Pratik Uygulamalı Histeroskopi & Laparoskopi Kursu’nu gerçekleştireceğiz.

Bu toplantılara da katılımlarınızı şimdiden bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Dr. Yavuz Emre Şükür, Dr. Özlem Irak, Dr. Tuğçe Sırma ve Dr. Can Ozan Ulusoy hazırladılar, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “ Microdose Flare Protocol With Interrupted Follicle Stimulating Hormone And Added Androgen For Poor Responders – An Obvservational Pilot Study”

İkinci makale orijinal başlığı “Blastocoele Expansion Degree Predicts Live Birth After Single Blastocyst Transfer For Fresh And Vitrified / Warmed Single Blastocyst Transfer Cycles”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Relationship Between Sperm Aneuploidy, Sperm DNA Integrity, Chromatin Packaging, Traiditional Semen Parametres And Recurrent Pregnancy Loss” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu