E-Bülten

Ocak 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Bu ay ki e-bültenimize, yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dileyerek başlamak istiyorum. Geçtiğimiz ay içerisinde 14 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’ da ve 21 Aralık 2014 tarihinde Anakara’ da “İnfertilite Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” konulu iki adet toplantı düzenledik. Her iki toplantı da yaklaşık 150’şer kişilik katılımla gerçekleşti. Katılımcılardan aldığımız geri bildirimlere dayanarak, bilimsel açıdan oldukça doyurucu toplantılar olduğunu iletmek isterim. Katılımcılara, destek veren konuşmacı hocalarımıza ve yönetim kurulu’ na teşekkür ederim.

2015 Haziran ayına kadar değişik tarih ve farklı şehirlerde yapılacak olan bilimsel toplantılara devam edeceğiz. Yapılacak olan bilimsel toplantıların ilkini Endometirozis konusu üzerine 18 Ocak tarihinde Samsun / Anemon Hotel’de düzenleyeceğiz. Bu kursumuz ve diğer tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili tüm detayları, konuşmaların içeriklerini yenilenen web sitemizden takip edebilirsiniz. (www.utd.org.tr ) . Bu şekilde toplantılarımıza katılamayacak olan ve başka şehirlerde bulunan meslektaşlarmız web sitesi üzerinden bilimsel toplantıları takip etme imkanı bulacaklardır.

Geçen yıl çok fazla ilgi gören Endoskopi (Histeroskopi – Laparoskopi ) Kursunu bu yıl 21-22 Şubat 2015 tarihlerinde Ankara’da, 07-08 Mart 2015 tarihlerinde ise İstanbul’da gerçekleştireceğimizi şimdiden siz değerli meslektaşlarıma müjdelemek isterim. Bu kurslarımız ücretsiz olup, tüm meslektaşlarımız davetlidir.

Yine “Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği” olarak 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremize,siz meslektaşlarımıza bilimsel içeriği yüksek bir kongre hazırlamak için yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Ayrıca Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu içerisinde görev dağılımları yapılmış olup detaylarını dernek web sitemizde görme şansına sahipsiniz. Tüm yönetim kurulu üyeleri size en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaya devam etmektedir. Sizlerden bir isteğimizde Üreme Tıbbı ve Cerrahisi alanında hizmet veren Genç Üreme Tıbbı ve Cerrahisi üyelerini oluşturmak amacıyla meslektaşlarımızın üyelik başvurularını en kısa sürede yapmalarını ve ilgi alanlarını belirtmelerini rica ederim . Ayrıca dernekte çalışmak isteyen genç meslektaşlarımıza görevler verilecektir .İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Geçen yıl düzenli bir şekilde yaptığımız güncel literatür çevirilerine Prof. Dr. Murat Sönmezer koordinatörlüğünde bu yıl da planlı bir şekilde başlayarak devam ediyoruz. Sevgi ve kardeşlik bağlarının daha da güçleneceği bir yıl olması dileğiyle tüm meslektaşlarımı kucaklıyorum.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki e-bültenimizi Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Görkemli, Uzman Dr. Fedi Ercan ve Uzman Dr. Berkan Sayal hazırladı, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Controlled Ovarian Hyperstimulation Leads To High Progesterone and Estradiol Levels During Early Pregnancy”

İkinci makale orijinal başlığı “The Effect Of Endometrial Injury On Ongoing Pregnancy Rate It Unselected Subfertile Women Undergoing In Vitro Fertilizaton: A randomize Controlled Trial”,

Üçüncü makale orijinal başlığı “How long should we continue clomiphene citrate in anovulatory women?” olarak belirlenmiştir.

Soğuk kış günlerine girdiğimiz bu günleri sağlıkla geçirmeniz dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu