E-Bülten

Ocak 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Sevgili Meslektaşlarım,

Ocak ayı e-bülteni ile tekrar beraberiz. Yeni yılın ilk ayında hava koşulları nedeni ile planladığımız bazı yerel toplantılarımızı ertelemek zorunda kaldık. Ümid ederim Şubat ayı itibarı ile toplantılarımıza daha önceden planladığımız üzere Ankara’dan devam edeceğiz. Ankara’da yapacağımız bir günlük toplantımızı önümüzdeki günlerde sizlere anons edeceğiz. Toplantının Pazar günü olacağını şimdiden duyurmak isterim.

26-29.Eylül 2013 de Antalya Belek’te Cornelia Diamond Resort’ta gerçekleştireceğimiz 4.ÜTD Kongresinin hazırlıklarına devam etmekteyiz. Kongremiz ile ilgili ilk duyurular adreslerinize postalanmaya başlandı. Sizlerden daha önce de belirttiğim üzere tartışılmasını istediğiniz konuları bildirmenizi rica ediyorum. Soru ve önerilerinizi etavmergen@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Bu yıldan itibaren katılabileceğiniz kongre sayısı 2 ile sınırlı olacağından kongremiz ile ilgili tarihleri şimdiden ajandanıza kayıt etmenizi ve sponsorluk için firmalarla konuşmanızı önemle hatırlatırım.

Bu ayki makalelerin çevirisi ve derlenmesi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Mesut Ünsal koordinatörlüğünde gerçekleştirilmiştir. Kendilerine ve ekip arkadaşlarına Derneğimiz adına teşekkür ederim.

Makalelerin biri komite görüşü olup bu konulardaki güncel yaklaşım hakkındaki bilgilerimizin gözden geçirilmesi bakımından çok yararlı olacağını düşünmekteyim.

Bu ayki ilk makalemizin orijinal başlığı: “Effect of heparin on the outcome of IVF treatment: a systematic review and meta-analysis” dir.

İkinci makalenin orijinal başlığı:” Endometrin as luteal phase support in assisted reproduction” dır.

Üçüncü makalemizin orijinal başlığı:” Criteria for number of embryos to transfer: a committee opinion” dur.

Dördüncü makalemizin orijinal başlığı: “Impact of LH activity supplementation on serum progesterone levels during controlled ovarian stimulation: a systematic review” dur.

Makaleleri veya çevirilerini keyif ile okuyacağınızı ümid ederim. Bir sonraki e-bültenimizde tekrar buluşmak üzere iyi günler ve mutluluklar dilerim.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu