E-Bülten

Nisan 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Bahar mevsimine “Merhaba” dediğimiz Nisan ayı E-Bülteniyle sizlerle tekrar birlikteyiz. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak bu ay içerisinde 2 adet bilimsel toplantı ve 1 adet web-semineri düzenleyeceğiz.

Nisan ayı içerisindeki ilk toplantımız “Endometriozis” konusu üzerine olup 05 Nisan 2015 tarihinde Divan Hotel – Gaziantep’te gerçekleşecektir. 06 Nisan 2015 Pazartesi Saat 19:30’da Prof. Dr. Recai Pabuçcu ve Prof. Dr. Murat Sönmezer’in moderatörlüğünü yapacağı ve Doç. Dr. Gamze Sinem Çağlar’ın sunumunu yapacağı “Fertilite Yönetiminde AMH’nın Yeri” konusuna dair tüm detayların masaya yatırılacağı web-seminerimizde katılımcı sayı sınırlamamız yoktur. İsteyen tüm meslektaşlarımız http://www.zboxmedia.com/utd/ adresine tıklayarak kayıt yaptırabilirler.

Yine Nisan ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz bir diğer bilimsel toplantımız da 19 Nisan 2015 tarihinde Denizli – Anemon Hotel’de “ İnfertilite Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” konusu üzerine olacak.

Her iki bilimsel toplantımız için de katılım ücreti olmadığının altını çizerek sizleri bu kurslarımızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak geçmiş tarihlerde düzenlediğimiz ve ileri tarihlerde düzenlenmesi planlanan tüm bilimsel toplantılarımız ve duyurularımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. (www.utd.org.tr)

Ayrıca 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremizle ilgili tüm detaylara da www.utd2015.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimiz GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihangir Mutlu Ercan moderatörlüğünde Dr. Fahri Burçin Fıratlıgil, Yrd. Doç. Dr. Ulaş Fidan ve Uzm. Dr. Rıza Efendi Karaca tarafından hazırlandı, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Risks of conservative management in women with ovarian endometriomas undergoing IVF”

İkinci makale orijinal başlığı “Second Surgery For Recurrent Endometriomas is more Harmful to Healthy Ovarian Tissue and Ovarian Reserve than First Surgery”

Üçüncü makale orijinal başlığı “The use of aromatase inhibitors for ovulation induction” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu