E-Bülten

Mayıs 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Değerli Meslekdaşlarım,

Sizlere Mayıs 2013 e-bültenimiz ile tekrar ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Mayıs ayı kongrelerin arttığı yoğun geçen aylardan birisidir. Bu vesile sizlerle bazı toplantılarda karşılaşma imkânı da buluyoruz. Haziran itibarı ile yaz tatili başlayacağı için sizlerin dikkatini 26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Belek-Antalya’da gerçekleştireceğimiz 4. Üreme Tıbbı Kongresine çekmek istiyorum. 30 yurtdışı konularında çok iyi bilinen konuşmacının katılımını konfirme ettiği bu Kongremiz daha önce yaptıklarımızdan da kapsamlı bilimsel zenginlikte olmaya aday. Kongre detaylarını web sayfamızda bulabilirsiniz. Kongre bilimsel programının son şekli ise birkaç hafta içerinde sonlandırılacak. Katılımlarınızı konfirme etmeniz ve sponsor firmalarla konuşup resmi işlemleri biran önce yaptırmanızı bilhassa önemle hatırlatırım. Zira kongreye 1.5 ay kala bakanlık müracaatlarının sponsor firmalarca yapılması gerekmektedir. Yılın üreme tıbbı disiplininde gerçekleştirilecek en önemli ve kapsamlı bilimsel şöleninde sizlerle birlikte olmak bizleri çok mutlu edecektir.

Sonbahar itibarı ile ilk etapta İstanbul, Diyarbakır, Denizli de gerçekleştireceğimiz workshoplarımız devam edecektir. Bunlarla ilgili detayı sizlerle bilahare paylaşacağız.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Ilgın Türkçüoğlu tarafından koordine edilmiştir. Kendisine ve yardımcı olan arkadaşlarına bültenimize verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin orijinal başlığı “ Identification of a novel gene set in human cumulus cells predictive of an oocyte’s pregnancy potential”

Bültenimizin ikinci makalesinin orijinal başlığı “In vitro maturation: a committee opinion”

Bültenimizin üçüncü makalesinin orijinal başlığı “ The effect of delayed initiation of gonadotropin-releasing hormone antagonist in a flexible protocol on in vitro fertilization outcome”

Bültenimizin dördüncü makalesinin orijinal başlığı “Ovulation induction and epigenetic anomalies”

Makalelerimizi keyifle okumanız dilerim. Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramınızı en içten duygu ve dileklerle kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu