E-Bülten

Mart 2017 E-Bülteni

Değerli meslektaşlarım,

Bahar mevsiminin ilk E-Bülteni olan Mart E-Bülteni ile tekrar birlikteyiz.

Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği ile Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Vakfı olarak bu ay dergimizin ilk sayısına basılı olarak ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda www.tjrms.org adresi üzerinden online olarak da inceleyebileceğinizi tekrar müjdelemek istiyorum. İçerik ücretsiz olup, incelemek ve okumak isteyen tüm arkadaşlarımızın değerli ilgisine açıktır.

Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak geçmiş tarihlerde düzenlediğimiz ve ileri tarihlerde düzenlenmesi planlanan tüm bilimsel toplantılarımız ve duyurularımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. (www.utcd.org.tr). 02 Nisan Konya ve 07 Mayıs Karabük Bölgesel toplantılarımızı da hatırlatır, hepinize iyi çalışmalar dilerim.

En kısa sürede Nisan E-Bülteni ile tekrar birlikte olmak dileğiyle…

Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Cavidan Gülerman

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli meslektaşlarımız,

Bu ayki E-Bültenimizin makale çevirileri Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Berfu Demir moderatörlüğünde Op. Dr. Neslihan Yerebasmaz, Op. Dr. Oya Aldemir ve Op. Dr. Funda Akpınar tarafından yapılmıştır, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederiz.

Birinci makale orijinal başlığı “Progestin-only pills may be a better first-line treatment for endometriosis than combined estrogen-progestin contraceptive pills”

İkinci makale orijinal başlığı “What is a difficult transfer? Analysis of 7,714 embryo transfers: the impact of maneuvers during embryo transfers on pregnancy rate and a proposal of objective assessment”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Laparoscopy vs. Robotic Surgery for Endometriosis (LAROSE): a multicenter, randomized, controlled trial” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat SÖNMEZER – Prof. Dr. Cavidan GÜLERMAN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu