E-Bülten

Mart 2016 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Bahar mevsiminin ilk E-Bülteni olan Mart E-Bülteni ile tekrar birlikteyiz.. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak bu ay Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde V. Teorik ve Pratik Uygulamalı Histereskopi & Laparoskopi Kursu’nu gerçekleştireceğimizi müjdelemek istiyorum. Kursa katılım ücretsiz olup, kursu başarı ile tamamlayan katılımcılarımıza sertifika vereceğiz.

Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak geçmiş tarihlerde düzenlediğimiz ve ileri tarihlerde düzenlenmesi planlanan tüm bilimsel toplantılarımız ve duyurularımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. (www.utcd.org.tr)

En kısa sürede Nisan E-Bülteni ile tekrar birlikte olmak dileğiyle…

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimiz Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Özlem Moraloğlu Tekin moderatörlüğünde Dr. Könül Mürsel, Op. Dr. Rahime Bedir Fındık, Op. Dr. Meryem Kuru Pekcan ve Op. Dr. Selen Yaman tarafından hazırlandı, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Sperm DNA fragmentation and mitochondrial membrane potential combined are better for predicting natural conception than standard sperm parameters”

İkinci makale orijinal başlığı “Pregnancy outcomes decline with increasing body mass index: analysis of 239,127 fresh autologous in vitro fertilization cycles from the 2008–2010 Society for Assisted Reproductive Technology registry”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Preimplantation genetic testing: polar bodies, blastomeres, trophectoderm cells, or blastocoelic fluid?”

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu