E-Bülten

Mart 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Kış mevsimini yavaş yavaş geride bırakmaya başladığımız şu günlerde, Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği olarak bilimsel toplantılarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu yılın üçüncü toplantısını VI. Teorik ve Pratik Uygulamalı Histeroskopi & Laparoskopi Kursu’nu 07-08 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul Medipol Üniversitesi Mega Hastanesi’nde yaklaşık 100 kursiyer katılımlıyla gerçekleştirdik. Kurs Eğitmenleri eşliğinde katılımcılara Laparoskopi ve Histeroskopi konularında oldukça doyurucu teorik ve pratik eğitimler verildi.

Yine Nisan ayı içerisinde yapmayı planladığımız iki adet bilimsel toplantımız mevcut, bunlardan ilki 05 Nisan 2015 tarihinde Gaziantep’te “Endometriozis” kursu, diğeri ise 19 Nisan 2015 tarihinde Denizli’de düzenleyeceğimiz “İnfertilite Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” kursu. Daha önce yapılmış ve yapılması planlanan tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili tüm detayları web sitemizden takip edebilirsiniz. (www.utd.org.tr )

Ayrıca “Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği” olarak 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremizin de hazırlıklarının son aşamalarına gelmiş bulunuyoruz, temennimiz en kısa sürede bu kongremiz için büyük bir titizlikle hazırladığımız bilimsel programımızı sizlere bir an önce duyurabilmektir.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki e-bültenimizi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Uzm. Dr. Murat Seval, Dr. Seda Şahin, Dr. Bahar Konuralp ve Dr. Özgür Kan hazırladı, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Follicle Pool, Ovarian Surgery and The Risk For a Subsequent Trisomic Pregnancy”

İkinci makale orijinal başlığı “Differentiation of Primordial Germ Cells From Induced Luripotent Stem Cells of Primary Ovarian Insufficiency”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Current Smoking is Associated With Lower Seminal Vesicles And Ejaculate Voume, Despite Higher Testosterone Levels, in Male Subjects of Infertile Couples” olarak belirlenmiştir.

Tüm meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu