E-Bülten

Kasım 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Birkaç ay aradan sonra sizlerle Kasım 2015 E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Beşincisini 28 Ekim – 31 Ekim 2015 tarihleri arasında Cornelia Diamond Hotel’de düzenlediğimiz kongremiz yaklaşık 1200 kişilik bir katılımla gerçekleşti. Bilimsel programı katılımcılar tarafından oldukça fazla övgü alan bu kongremize katkıda bulunan tüm Oturum Başkanı ve Konuşmacı olarak görev alan Meslektaşlarıma, Katılımcı Meslektaşlarıma, Stand kurarak destekte bulunan tüm firmalara ve Kongre organizasyon şirketimiz olan D Event firması yetkilileri ile tüm çalışanlarına emekleri ve destekleri için şahsım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.

Yan dal taslak Eğitim Programına uygun şekilde toplantıları düzenleyeceğiz. Ayrıca ocak ayında gerçekleştirilecek olan Vakfın Mikrocerrahi Kursu ve programı da sizlere web sitemizden duyurulacaktır.

Geçmiş ve yapılması planlanan tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. ( www.utcd.org.tr )

Sonbahara veda edip kış mevsimine geçiş yaptığımız bu dönemde herkese sağlık ve huzur dolu günler dilerim.

Prof. Dr. M. Turan Çetin
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan Dr. Özgür Kan, Dr. Bulut Varlı ve Dr. Erkan Kalafat hazırladılar, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “Blastokist Kollapsı Düşük İmplantasyon Başarısıyla Sıkı İlişkili: Hızlandırılmış Bir Çalışma”

İkinci makale orijinal başlığı “Vitrifikasyon Uygulanmış Blastokistlerin İmplantasyon Potansiyeline Yapay Büzüşmenin Etkisini Araştıran Prospektif Randomize Kontrollü Çalışma”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Endometriosis Hastalığına Sahip Kadınlarda Peritoneal Sıvı Endometrial ve Endometriotik Hücrelerin Mikro RNA Ekspresyonunu Modifiye Ediyor” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu