E-Bülten

Haziran 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Değerli Meslekdaşlarım,

Haziran e-bültenimiz ile sizlerle tekrar beraberiz. Haziran ayında devam eden toplantı trafiği sonrasında yaz tatiline başlamak üzereyiz. Haziran sonu itibarı ile yaz tatili başlayacağı için sizlerin dikkatini 26-29.09.2013 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Belek-Antalya da gerçekleştireceğimiz 4. Üreme Tıbbı Kongresine çekmek istiyorum. Kongre katılımınızın sağlanması ve sponsorluk işlemlerinizin vakit kaybedilmeden yapılması daha sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için çok önemli. Çünkü sponsorların kongre katılımcılarının isimlerini kongreden 2 ay önce listelerine almaları ve Sağlık Bakanlığına bildirmeleri gerekmektedir. Kongremize konularında çok iyi bilinen katılımlarını teyid eden 32 yabancı davetli konuşmacımız ile, 100`ü aşkın ulusal bilim insanımızın bilimsel katkıları ile gerçekleştireceğimiz 4. Kongremizin, daha önce yaptıklarımızdan da zengin bir bilimsel programı olacağını düşünüyoruz. Kongre detaylarını web sayfamızda bulabilirsiniz. Katılımlarınızı konfirme etmenizi ve sponsor firmalarla konuşup resmi işlemleri bir an önce yaptırmanızı bilhassa önemle tekrar hatırlatırım. Kongreye bildirili katılmak isteyen meslekdaşlarımızın 04 Ağustos 2013 tarihine kadar bildirilerini elektronik olarak göndermeleri gerekmektedir. Bildirili katılan meslekdaşlarımızın kongre katılım sınırlaması bulunmamaktadır. 2013`ün Üreme Tıbbı alanında gerçekleştirilecek en önemli ve kapsamlı bilimsel şöleninde, sizlerle birlikte olmak bizleri çok mutlu edecektir.

Daha önce de anons ettiğimiz webinarımızı 26.06.2013 de gerçekleştireceğiz. Katılımın 100 kişi ile sınırlı olması nedeni ile ön kayıtları yaptırmanız gerekmektedir. Bu webinarın konusu “Endometriozis Tedavisinde Püf Noktaları“ olacaktır. Yönetim Kurulu üyelerimizden Prof. Dr. Recai Pabuçcu, Prof. Dr. Murat Sönmezer ve Prof. Dr. Cavidan Gülerman hocalar sizlerle konuyu tartışacaklar.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Gürkan Bozdağ tarafından koordine edilmiştir. Kendisine ve yardımcı olan arkadaşlarına bültenimize verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin orijinal başlığı “Why are reproductive cancers more common in nulliparous women?”

Bültenimizin ikinci makalesinin orijinal başlığı “Effects of treatment of ectopic pregnancy with methotrexate or salpingectomy in the subsequent IVF cycle”

Bültenimizin üçüncü makalesinin orijinal başlığı “Sibling embryo blastocyst development as a prognostic factor for the outcome of day-3 embryo transfer”

Bültenimizin dördüncü makalesinin orijinal başlığı “GnRH agonist triggering: recent developments”.

Makalelerimizi keyifle okumanız ümidi ile sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu