E-Bülten

Ekim 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Sevgili Meslektaşlarım,
Çok yoğun geçen, 26-29.09.2013 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Belek-Antalya da gerçekleştirdiğimiz 4.Üreme Tıbbı Kongresinin ardından, Ekim ayı e-bülteni aracılığı ile sizlerle tekrar birlikte olmaktan çok mutluyum. Kongremize 900’ü aşkın katılım olması bizleri çok sevindirdi. Bir yan dal uzmanlık alanı olan üreme tıbbı ile ilgili bu kongreye olan ilgi bundan sonraki bilimsel aktivitelerimiz için de bizleri motive etmiştir. Kongremize destek veren tüm sanayi ve ilgili kuruluşlara ve tüm kongre boyunca salonları dolduran ve canlı bir tartışma ortamı yaratan katılımcılara ve bilgilerini paylaşan değerli konuşmacılarımıza tekrar çok teşekkür ederim. Katılımcılardan aldığımız olumlu geri dönüşler sizlere layık bir bilimsel şöleni hayata geçirebilmiş olmanın mutluluğunu bizlere yaşattı. Bu seneki kongremizde, birçok kongrenin aksine, kongre düzenleme kurulu olarak da görev alan yönetim kurulu üyelerimiz, kongre bilimsel programında konuşmacı olarak yer almayarak, yaptıkları oturum başkanlıklarında ve tüm salonlarda aktif birer dinleyici olarak rol alarak, bilimsel katkılarını, tartışmalar açarak ve yöneterek gerçekleştirdiler. Bu konsept ülkemiz kongreleri için bir ilk oldu ve bundan sonraki kongreler için de örnek alınacağını düşünüyorum. Kongre ile ilgili detayları birkaç hafta içerisinde web sayfamızda bulabilirsiniz.

Sonbahar-kış dönemi ile ilgili yerel toplantı planlamalarımızı kısa bir süre içerisinde sizlerle paylaşacağız. 30.11.-01.12.2013 tarihleri arasında Ankara’da tüm yönetim kurulu üyelerimizin birlikte düzenlemiş olduğu, 3. Mikro Cerrahi Kursu’nu gerçekleştireceğiz. Bu kursta tüm kursiyerlere operasyon mikroskopları tahsis edilecek olup, bundan önceki kurslarımızda da olduğu gibi, hands on çalışma imkânı sunulacaktır. Kurs ile ilgili detayları web sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca 11.01-12.01.2014 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ile birlikte düzenlediğimiz Operatif Histeroskopi ve Laparoskopi Workshop’u gerçekleştirilecektir. Bu çalıştay ile ilgili bilgileri de web sayfamızda bulabilirsiniz.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Batuhan Özmen moderatörlüğünde gerçekleştirilmiştir. Kendilerine bültenimize yaptıkları katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin orijinal başlığı “Comparative analysis of fetal and neonatal outcomes of pregnancies from fresh and cryopreserved/thawed oocytes in the same group of patients ”,

Bültenimizin ikinci makalesinin orijinal başlığı “Use of clomiphene citrate in infertile women: a committee opinion ”,

Bültenimizin üçüncü makalesinin orijinal başlığı “A 10-year follow up of reproductive function in women treated for childhood cancer”,

Bültenimizin dördüncü makalesinin orijinal başlığı “Combination of cabergoline and embryo cryopreservation after GnRH agonist triggering prevents OHSS in patients with extremely high estradiol levels—a retrospective study “ ‘dir.

Makalelerimizi keyifle okumanız ümidi ile, Kurban Bayramınızı en içten duygularla kutlar, hepinize aileleriniz ve tüm sevdikleriniz ile birlikte, sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu