E-Bülten

Aralık 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Sizlerle yılın son E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Kongremiz sonrasında bilimsel toplantılara devam edeceğimizi daha önce sizlere bildirmiştik. Yeni yılın ilk bilimsel toplantısı olan Jinekolojik Mikrocerrahi Kursumuzu 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi’nde gerçekleştireceğiz. Her katılımcının kendi mikroskopu ile çalışma imkânı bulacağı bu kursumuz için kontenjan sayımız 20 ile sınırlıdır, bu kursumuz ve diğer tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. ( www.utcd.org.tr )

Ayrıca gelecek kongremizi International Society for In Vitro Fertilization ( ISIVF ) ile ortak olarak Ekim 2017 Antalya Belek’te düzenleyeceğimizi şimdiden müjdelemek isterim.

Bu vesile ile yeni yılınızı kutlar, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz nice sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi’nden Kadın Doç. Dr. Özlem Evliyaoğlu, Op. Dr. Emre Özgü, Op. Dr. Burcu Kısa Karakaya ve Op. Dr. Hatice Kansu Çelik hazırladılar, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “ Taze ve Dondurulmuş In Vitro Fertilizasyon Siklusları Sonrası İlk Trimester Gebelik Kayıpları”

İkinci makale orijinal başlığı “ Preimplantasyon Genetik Tanı ile Yapılan In Vitro Fertilizasyon Sonuçları: Birleşik Devletler Yardımcı Üreme Teknolojileri İzleme Verileri Analizi, 2011 – 2012”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Primer Over Yetmezliği Olan Hastalarda Over Doku Vitrifikasyonu Takiben Başarılı Fertilite Sağlanması” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu