E-Bülten

Aralık 2012 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Sevgili Meslektaşlarım,

2012 yılının sonuna geldiğimiz şu günlerde, bitirmek üzere olduğumuz yılı gözden geçirerek neleri iyi yaptığımızı nelerde eksikliklerimiz olduğunu ve yeni yılda neleri daha olumlu hale getirebileceğimizi değerlendiriyoruz. Önümüzdeki yıldan öncelikle insan olarak, daha sonra da ülkemiz sağlık çalışanları olarak olumlu gelişmeler beklediğimizi, sektörümüzdeki zorlukların düzeleceğini ümit ettiğimizi vurgulamama zannediyorum gerek yok. Ancak gerçekçi bir göz ile durumu değerlendirdiğimizde sektörel mali kaynakların ve imkânların daha da daralması ve özlük haklarımızda büyük çapta olumlu gelişmeler olmama riskinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünmek durumunda olduğumuzu belirtmek isterim. Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu olarak önümüzdeki yıl planladığımız faaliyetlerimizin devamına ve çeşitlenmesine zemin hazırlayacak fedakârlıkları geçen senelerde yaptığımız gibi sürdüreceğimizi ifade ederim.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisini Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Barış Mülayim koordine etmiştir. Kendisine bültenimize verdiği katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesi: İn vitro fertilizasyon için kontrollü ovaryan stimülasyon sırasında rekombinant FSHa hCG eklenmesinin randomize kontrollü doz cevap pilot çalışmadır.

İkinci Makale Başlığı: Transvaginal hidrolaparoskopi ve minihisteroskopi kullanarak endoskopi dayalı ilk aşama fertilite araştırması mantığı

Üçüncü Makale Başlığı: Hafif Stimule IUI Sikluslarında Ovulasyon Tetiklemesinde Erken Karşı (vs) Geç HCG Uygulaması: Randomize Klinik Çalışma

Dördüncü Makale Başlığı: Uterin Leiomyom ve Fekundabilite Right From the Start Çalışması

Yeni yılın hepinize, tüm sevdiklerinize, ülkemiz ve dünyamıza sağlık, mutluluk, başarı ve barış dolu günler getirmesi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu