E-Bülten

Ağustos 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlere Ağustos e-bültenimiz ile tekrar ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaz sıcaklarının yavaş yavaş azaldığı, sonbaharın başladığı şu günlerde yaz tatilinin de sonuna geldik. Yaz tatilinizi gönlünüzce geçirebildiğinizi ve tekrar başlayan yoğun çalışma temposu için yeterince enerji depolayabildiğinizi ümit ediyorum. Bizler yaz aylarını 26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Belek-Antalya da gerçekleştireceğimiz 4. Üreme Tıbbı Kongresinin son hazırlıkları ile geçirdik. Kongre programının üreme tıbbı disiplininin tüm konularını kapsamasına ve konu ile ilgili yenilikleri içermesine gayret gösterdik. Ayrıca kongre ana programı içerisinde mezuniyet sonrası kurs şeklinde devam edecek oturumlarda meslektaşlarımızın üreme tıbbının ana konularını tekrar gözden geçirebilmelerine olanak sağlamak istedik. Şu ana kadar kongreye kayıt yaptıran meslektaşlarımızın yoğun ilgisi bizleri çok memnun etti. Kongremize katılmak isteyen arkadaşlarımızın önlerinde yaklaşık 3 hafta süreleri daha var. Bu sürede kongre kayıtlarını yaptırabileceklerini ve yılın bu son bilimsel şöleninde aramızda olmalarından çok mutlu olacağımızı vurgulamak isterim. Kongremize yurtdışından konularında çok iyi tanınan 28 bilim insanının yanı sıra ülkemizin önde gelen deneyimli ve genç bilim insanları da konuşmacı ve oturum başkanı olarak katılacaktır. 39 oturum, 2 keynote lecture, 2 sanayi destekli sempozyum, yuvarlak masa toplantıları yanı sıra, kongremize gönderilen 150’yi aşkın bildiriden 13 kişilik jürinin değerlendirmesi sonucu seçilen 5 bildiri de ana salonlarda sunulacak ve dereceye girenlere ödüller verilecektir. Kongremizin sosyal programında da sizleri sürprizler bekleyecektir. Kongre detaylarını web sayfamızda bulabilirsiniz. (www.utd2013.org ) Bu bilimsel şölene katılımlarınızı konfirme etmeniz ve sponsor firmalarla temas kurarak resmi işlemleri biran önce yaptırmanızı bilhassa ve önemle hatırlatırım. Yılın üreme tıbbı disiplininde gerçekleştirilecek en önemli ve kapsamlı bilimsel şöleninde sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olacağımızı tekrar ifade etmek isterim.

Sonbahar itibarı ile ilk etapta İstanbul, Diyarbakır, Denizli de gerçekleştireceğimiz workshoplarımız devam edecektir. Bunlarla ilgili detayı sizlerle bilahare paylaşacağız.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi Yönetim Kurulu üyemiz Prof. Dr. Hüseyin Görkemli moderatörlüğünde, Uzm. Dr. Berkan Sayal tarafından gerçekleştirilmiştir. Kendilerine bültenimize yaptıkları katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin orijinal başlığı “Reproductive prognosis in daughters of women with and without endometriosis”

Bültenimizin ikinci makalesinin orijinal başlığı “The effect of preimplantation genetic screening on neurological, cognitive and behavioural development in 4-year-old children: follow-up of a RCT”

Bültenimizin üçüncü makalesinin orijinal başlığı “ Antimullerian hormone, the assessment of the ovarian reserve, and the reproductive outcome of the young patient with cancer”

Makalelerimizi keyifle okumanız dilerim. 26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Belek – Antalya da gerçekleştireceğimiz 4. Üreme Tıbbı Kongresi’nde buluşmak üzere hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu