E-Bülten

Nisan 2013 E-Bülteni

Prof. Dr. Erol Tavmergen

Sevgili Meslektaşlarım,

Nisan ayı e-bülteni ile sizlere ulaşmaktan çok mutluyum. 31 Mart 2013 Pazar günü 09:00-17:30 saatleri arasında İzmir’de Ege Üniversitesi Aile Planlaması-İnfertilite Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkıları ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel amfisinde “Her Yönüyle PCOS” konulu kursumuzu 145 kişilik katılım ile gerçekleştirdik. Kurs İzmir ve çevre illerdeki meslektaşlarımızdan hayli ilgi gördü ve kurs sonuna kadar çok canlı interaktif bir süreç yaşadık. Bu mükemmel kursun hazırlanmasını sağlayan ve Ege Üniversitesi’nde ev sahipliği görevini de üstlenen Ege Üniversitesi Aile Planlaması-İnfertilite Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Derneğimiz Üyesi Prof. Dr. Ege Tavmergen Göker’e ve toplantının düzenlenmesinde bana yardımcı olan Derneğimiz yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Bülent Gülekli’ye, ayrıca konularında uzman konuşmacılarımızın ve oturum başkanlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Kurs sonunda tüm katılımcılara sertifikaları dağıtıldı ve bir başka organizasyonda tekrar görüşmek dileği ile toplantı sona erdi. 14 Nisan 2013 Pazar günü “Tüm Yönleri ile PCOS” konulu Adana TJOD, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD katkıları ile Derneğimiz tarafından düzenlenecek olan kursumuz, Adana’da Park Zirve tesislerinde saat 09:30-17:30 arasında devam edecektir. Adana ve çevre illerdeki tüm meslektaşlarımız toplantımıza davetlidir. Bu kursumuz diğer kurslarımız gibi ücretsiz olacaktır. Diğer şehirlerde düzenleyeceğimiz kurslarımızı da daha sonraki bültenlerde sizlere duyuracağız.

26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında yapacağımız 4. Üreme Tıbbı Kongresi ile ilgili hazırlıklarımız tüm hızı ile devam ediyor. Önümüzdeki bültende sizlere kongrenin bilimsel programı ile ilgili daha fazla detay verebileceğim. Hepinizin beğenisini kazanan Kongrelerimiz gibi bu sene düzenleyeceğimiz Kongre’nin de anılarınızda her yönü ile iz bırakması için yoğun çabamız devam ediyor.

Bu ayki e-bültenimizdeki makalelerin çevirisi Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Tevfik Yoldemir tarafından koordine edilmiştir. Kendisine ve yardımcı olan arkadaşlarına bültenimize verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bültenimizin ilk makalesinin başlığı “Zayıf over rezervi olan kadınlarda IVF tedavisinde klomifen sitrat ve yüksek doz gonadotropin karşılaştırılması-randomize kontrollü çalışma” dır.

Bültenimizin ikinci makalesinin başlığı “Endometriozis tedavisi için laparoskopik cerrahi sonrası ağrı ve ovaryen endometrioma nüksü: uzun dönem prospektif bir çalışma ” dır.

Bültenimizin üçüncü makalesinin başlığı “Kontrollü ovaryan hiperstimulasyon sırasındaki serum estradiol seviyeleri in vitro fertilizasyonun gebelik sonuçlarını konsantrasyon bağımlı şekilde etkiler” dir.

Bültenimizin dördüncü makalesinin başlığı “IVF/ICSI sonrası gebe kalan kadınlarda progesteron eklenmesinin optimal süresi: meta-analiz” dir.

Makalelerimizi keyifle okumanız dileği ile sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Erol TAVMERGEN
Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu