E-Bülten

Haziran 2017 E-Bülteni

Prof. Dr. Bülent Gülekli

Değerli Meslektaşlarım,

Siz değerli meslektaşlarımızla Haziran e-bülteniyle tekrar birlikteyiz.

Dernek ve Vakfımız (Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Vakfı) adına geçtiğimiz aylarda ilk sayısını yayınladığımız Turkish Journal of Reproductive Medicine and Surgery (TJRMS) isimli dergimizin bahar sayısı için hazırlıklarımızın neredeyse tamamlanmak üzere olduğunu ve takip eden günlerde ikinci sayımızı da sizlerle buluşturacağımızı mutlulukla bildirmekten kıvanç duymaktayız

Derneğimiz, Üreme Tıbbı Eğitim Araştırma ve Uygulama Vakfı, Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ile birlikte tüm Ankaralı meslektaşlarımızı kucaklayacak “Üreme Endokrinolojisi, ART, PKOS, Endometriozis ve Endoskopide Tartışmalı Konular Sempozyumu’nu 10 – 11 Haziran tarihlerinde düzenleyeceğiz.

Ankara’daki tüm kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalları ve kliniklerimizin katılımda bulunduğu bu sempozyumun ilk günü (10.06.2017) Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Konferans Salonu’nda (Balgat Kampüsü’nde) üreme endokrinolojisi-ART, PKOS, endometriozis ve endoskopideki güncel tartışmalı konular 4 ayrı oturum olarak gerçekleştirilecektir. Sempozyumumuzun ikinci gününde (11.06.2017) Zekai Tahir Burak EAH’de Histeroskopi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Kampüsü’nde Laparoskopi, Etlik Zübeyde Hanım EAH’de Laparoskopi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ise Laparoskopi ve Sütür Kursları konularında uzman olan meslektaşlarımız tarafından her birine 40’ar kişinin katılacağı kurslar olarak düzenlenmiştir. Hepinizin değerli katılımlarını bekliyoruz.

Kongre, Kurslarımız ve diğer tüm bilimsel toplantılarımızın detaylarını dernek web sitemizden takip edebilirsiniz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Prof. Dr. Cavidan Gülerman

 

Değerli meslektaşlarımız,

Bu ayki E-Bültenimizin makale çevirileri Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. Serdar Dilbaz ve ekibi tarafından yapılmıştır, kendilerine verdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ederiz.

Birinci makale orijinal başlığı “Enhancement of trophoblast differentiation and survival by low molecular weight heparin requires heparin-binding EGF-like growth factor” olarak belirlenmiştir.

İkinci makale orijinal başlığı “Pregnancy and neonatal outcomes following letrozole use in frozen-thawed single embryo transfer cycles

Üçüncü makale orijinal başlığı “Elective embryo transfers on Day 6 reduce implantation compared with transfers on Day 5

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat SÖNMEZER – Prof. Dr. Cavidan GÜLERMAN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği

E-Bülten Koordinatörleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu