E-Bülten

Haziran 2015 E-Bülteni

Prof. Dr. Turan Çetin

Değerli Meslektaşlarım;

Yaz rehavetinin yavaş yavaş üstümüzde etkisini göstermeye başladığı bu günlerde, sizlerle Haziran 2015 E-Bülteniyle tekrar birlikteyiz. Beşincisini 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihleri arasında Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz kongremiz gerçekleşene kadar bölgesel toplantılarımıza birkaç ay ara vereceğiz.

Bu ay içerisinde 1 adet bilimsel toplantı ve 1 adet webcast düzenledik.

Haziranda webcastteki konumuz Prof. Dr. Bülent Baysal moderatörlüğünde benim ve Prof. Dr. Yılmaz Şahin’in katılımıyla, Endometriozisdeki yeniliklerden bahsedilmiştir. 200’ün üzerindeki katılımcıyla gerçekleştirilen bu aktivitelerimiz daha sonra da devam edecektir. Bizi izlemeye devam ediniz.

İkinci bilimsel aktivitemiz ise 20-21 Haziran tarihlerinde Bezmialem Üniversitesi Prof. Dr. Ramazan Dansuk ve Uz. Dr. Pınar Özcan’ın desteği ile Hayvan Laboratuvarında gerçekleştirilmiştir. Katılımın 20 ile sınırlı olduğu bu kursumuza iştirak eden tüm kursiyerler Jinekolojik Mikrocerrahiye dair oldukça yoğun bir teorik ve pratik eğitim aldılar. Kurs sonunda tüm kursiyerlerimizin başarılarını belgeleyerek sertifikalarını verdik. Ayrıca bu kursumuza verdiği destek ve hizmetlerden dolayı Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Deneysel Hayvan Araştırma Laboratuvarı çalışanları ve Sn. Dr. Pınar Özcan’a da şahsım ve tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.

Geçmiş ve yapılması planlanan tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. ( www.utd.org.tr )

Ayrıca 28 Ekim–31 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Hotel’de düzenleyeceğimiz V. Kongremizle ilgili tüm detaylara da www.utd2015.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. M. Turan ÇETİN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki E-Bültenimizin makalelerini Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anablim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Yüksel Onaran hazırladı , kendisine verdiği destek ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Birinci makale orijinal başlığı “The role of serum AMH and FF AMH in predicting pregnancy outcome in the fresh cycle of IVF/ICS: a meta-analysis”

İkinci makale orijinal başlığı “Prognostic Factors Associated With Clinical Pregnancy in Vitro Fertilization Using Pituitary Down-Regulation With Depot and Daily Low-Dase Luteal Phase Gonodotropin Releasing Hormone Agonist: A Single Center’s Experience”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Estradiol Valerate Pretreatment in Short Protocol GnRH-Agonist Cycles versus Combined Pretreatment with Oral Contraceptive Pills in Long Protocol GnRH – Agonist Cycles: A Randomised Controlled Trial” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Sönmezer
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu