E-Bülten

Aralık 2016 E-Bülteni

Prof. Dr. Bülent Gülekli

Değerli meslektaşlarım,

Aralık 2016 yılın son ayı ve bu e-bülten de bu yılki son bültenimiz.

Bu vesile ile Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneğimizin yeni döneminde de, daha önce başarı ile yürütülen çalışmaları devam ettirme azmindeyiz. Bu bağlamda çeşitli bilimsel toplantı, kurs ve kongrelerde üyelerimizle ilişkilerimizi tazeliyor, yeni fikirlerle bizler de tazeleniyoruz.

Diğer dernek ve kuruluşlarla iyi ilişkilerimizi devam ettirme misyonumuza önem veriyoruz. Bunun bir örneği olarak ülkemizi Kasım ayında Brüksel’de European IVF Monitoring (EIM) toplantısında temsil etmeden hemen önce konu ile ilgili olmak üzere Sağlık Bakanlığı Sayın Müsteşarını ziyaret ettik.

Üreme tıbbına yönelik hedeflediğimiz Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Dergisi (Turkish Journal of Reproductive Medicine and Surgery- TJRMS) Ocak 2017’den itibaren sizlerle ilk sayısında buluşacak.

Son olarak Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği (ÜTCD) Yönetim Kurulu üyeleri adına hepinize sağlık ve sevgi dolu günler diliyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Prof. Dr. Cavidan Gülerman

 

Değerli meslektaşlarımız,

Bu ayki E-Bültenimizin makale çevirileri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Ayşe Nur Çakır Güngör tarafında yapılmıştır, kendisine verdiği destek ve emekleri için çok teşekkür ederiz.

Birinci makale orijinal başlığı “Intrauterine administration of hCG immediately after oocyte retrieval and the outcome of ICSI: A randomized controlled trial”

İkinci makale orijinal başlığı “MisoREST: surgical versus expectant management in women with an incomplete evacuation of the uterus after misoprostol treatment for miscarriage: A randomized controlled trial”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Recurrent pregnancy loss: What is the impact of consecutive versus non-consecutive losses?” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat SÖNMEZER – Prof. Dr. Cavidan GÜLERMAN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu