Prof. Dr. Cem Demirel

Prof. Dr. Cem DEMİREL

1985 yılında TED Ankara Kolleji’nden mezun oldu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Prof. Leyla Zileli ödülünü aldı. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem üçüncülüğü ile mezun oldu. Aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde hekimlik yapabilme sertifikası (ECFMG / USMLE Sertifikası) aldı.

1996 yılında Ankara Üniversitesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı, 2002 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum doçentlik unvanlarını aldı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi’nde ICSI (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu) programını kurdu. 1999 yılında Ankara Ünivesitesi’nin ilk dondurulmuş – çözünmüş embryo transferi gebeliğini elde etti.

Prof. Dr. Cem DEMİREL , 2003 yılında itibaren Acıbadem Sağlık Grubu’nda IVF Departmanı Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2007-2010 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı, Acıbadem Kadıköy Hastanesi Yardımcı Üreme Yöntemleri Eğitim Merkezi Tıbbi Direktörlüğü görevini yaptı. 2006-2010 yılları arasında Acıbadem Bursa Hastanesi ve Acıbadem Maslak Hastanesi tüp bebek ünitelerini kurdu.

2007 yılında Türk – Alman Jinekoloji Derneği Hizmet Ödülü’ne değer görüldü. 2009-2010 yıllarında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.B.D. öğretim görevlisi ve bölüm başkanlığı görevini yaptı.

2010 yılından itibaren Memorial Ataşehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Direktörlüğü’nü yürütmektedir.

Prof. Dr. Cem DEMİREL’in yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış 75 makalesi, 44 kongre sunumu, 40 kongre konuşması ve pek çok kitaba katkısı vardır.

Jinekoloji Endoskopi Derneği, European Society Of Human Reproduction And Embrology, Türk Jinekoloji Derneği, Türk-Alman Jinekoloji Derneği, American Society of Reproductive Medicine, Türkiye Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Derneği, International Society Of Preimplantation Genetic Diagnosis üyelikleri olan Prof. Dr. Cem DEMİREL bir çocuk babasıdır.

Başa dön tuşu