Kongre

VIII. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Kongresi

DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

2020 yılında ortaya çıkan Covid-19 pandemisi bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de organize edilen bilimsel ve sosyal faaliyetleri kısıtladı ve engelledi. Derneğimiz, 2020 yılında organize etmeyi planladığı, ulusal ve uluslararası katılımla yapmak istediği aktiviteleri tam anlamıyla gerçekleştiremedi. 2021 Ekim ayı sonunda Hibrit olarak gerçekleştireceğimiz iki yılda bir organize ettiğimiz hepimizin özlemle beklediği kongremizin sağlıklı ve güvenli günlerde bizlere, hastalarımıza ve ülkemizdeki konuyla ilgili sağlık hizmetine önemli katkı, motivasyon ve ivme sağlayacağına inanıyoruz.

Kongremizde üreme tıbbı ve cerrahisi alanındaki tartışmalı ve güncel konular, dünyadaki ve ülkemizde üreme endokrinolojisi, infertilite, yardımcı üreme teknikleri, insan üremesi ile ilgili genetik ve moleküler biyoloji, yeni teknik gelişmeler ile ilgili çalışmaları ile isim yapmış klinisyenler ve bilim insanları tarafından interaktif bir şekilde tartışılacaktır. Onların bilgi ve deneyimlerinden faydalanma fırsatını elde edecek katılımcılar kaliteli ve kanıta dayalı sağlık hizmetini yeni bilgilerin ve teknolojik gelişmelerin yardımı ile hastalarına sunabilmek için kendilerini yenileme fırsatı bulacaklardır. Aynı amaçla çalışan ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren derneklerin desteği, ortak projelerin geliştirilmesini sağlayacak ve ayrıca mezuniyet sonrası eğitimimizin üst düzeylere erişmesine yardımcı olacaktır. Doyurucu bir bilimsel program hazırlamanın yanında, sizlere çeşitli aktivite ve sosyal program içeren güzel ve heyecanlı bir kongre sunmak için tüm düzenleme ve organizasyon kurulu şimdiden yoğun bir hazırlık dönemine girmiştir. Ancak başarılı bir organizasyonu gerçekleştirebilmemizin temel anahtarının sizlerin desteği ve katılımı ile olabileceğini de biliyoruz.

Bilimsel programımızı incelediğiniz de Jinekolojik Endokrinoloji ve  İnfertilite, IVF, Reprodüktif  Genetik, Androloji, Endometriosis ve Reprodüktif Cerrahi de Uluslararası  ve Ulusal, konularında en üst düzeydeki Hocaları göreceksiniz. Özellikle Uluslararası, konusunda öncü isimlerin çok büyük oranda sizlerle birlikte olması için Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu olarak çok gayret gösterdik.

Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği (ÜTCD) adına sizleri, fiziki ve online olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtiyor, sizleri kongremizin bilimsel ve sosyal başarısına ortak olmaya bekliyoruz.

Yönetim Kurulu ve şahsım adına sizleri 28-31 Ekim 2021 tarihleri arasında Regnum Carya Resort Hotel Belek, Antalya’da gerçekleştirilecek olan VIII. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Kongresi’ne davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Recai PABUÇCU
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu