E-Bülten

Nisan 2017 E-Bülteni

Değerli Meslektaşlarım;

Baharı takip eden bu günlerde sizlerle Nisan 2017 E-Bülteniyle yeniden birlikteyiz. 01 / 02 Nisan tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Bölgesel Toplantımız yoğun bir katılımla gerçekleşti. Katılımcı Meslektaşlarıma emekleri ve destekleri için şahsım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.

Dernek ve Vakfımız (Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Vakfı) adına geçtiğimiz aylarda ilk sayısını yayınladığımız Turkish Journal of Reproductive Medicine and Surgery (TJRMS) isimli dergimizin ikinci sayısı için hazırlıklarımızın devam etmekte olduğunu ve takip eden günlerde dergimizin yeniden sizlerle buluşacağını bildirmekten mutluluk duymaktayız. Ayrıca yine Vakfımızın bir çalışması olarak; çeşitli Üniversitelerde Üreme Tıbbı alanına giren bazı insan üremesi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, istenmeyen gebeliklerin önlenmesi ile erişkin dönemi üreme sistemi hastalıkları gibi konularda üniversite öğrencilerinin eğitilmesi ve bilgilendirilmesi için sosyal sorumluluk projesi kapsamında paneller düzenlemekte olduğumuzu bildirir, söz konusu panel ve toplantılarda bizlere tecrübeleri ve mesleki bilgileri ile destek veren meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Son olarak; “Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği” olarak Dünya IVF Derneği ile birlikte 04 Ekim – 08 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya Regnum Carya Resort Hotel’de düzenleyeceğimiz 19. Dünya IVF Kongresi kapsamındaki çalışmalarımız ve hazırlıklarımız tüm hızıyla devam etmekte. Kongre detaylarını dernek web sitemizden takip etme imkanınız mevcuttur. Tüm yönetim kurulu üyeleri size en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaya devam etmektedir.

Geçmiş ve yapılması planlanan tüm bilimsel toplantılarımızla ilgili detayların tamamını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. (www.utcd.org.tr)
Herkese mutlu ve huzurlu bir ay dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Cavidan Gülerman

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Değerli meslektaşlarımız,

Bu ayki E-Bültenimizin makale çevirileri Giresun Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Yavuz Tokgöz tarafından yapılmıştır, kendisine verdiği destek ve emekleri için çok teşekkür ederiz.

Birinci makale orijinal başlığı “The slow growing embryo and premature progesterone elevation: Compounding factors for embryo-endometrial asynchrony”

İkinci makale orijinal başlığı “Stability of the human sperm DNA methylome to folic acid fortification and short-term supplementation”

Üçüncü makale orijinal başlığı “Total circulating microparticle levels are increased in patients with deep infiltrating endometriosis” olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat SÖNMEZER – Prof. Dr. Cavidan GÜLERMAN
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği
E-Bülten Koordinatörleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu