Duyurular

IX. Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Kongresi – Duyuru

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilimsel programını sunduğumuz ve 9.sunu gerçekleştireceğimiz Üreme Tıbbı ve Cerrahi Kongresini bu yıl Dünya IVF (ISIVF bölgesel sempozyumu) ve OVİN-3 olarak (İnfertifilite ve ART’de Tartışmalı Konular ve Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu) birlikte yapıyoruz.

2-6 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da Nirvana Cosmopolitan Otel ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan bu kongre ve sempozyumlarımızı 4 ayrı salonda kendi alanlarında yurt dışı ve yurt içinde söz sahibi olan 30 yabancı ve 225 Türk meslektaşlarımızla; 35 panel, 7 kurs, 3 Keynote oturum, 4 tartışmalı oturum, 2 interaktif oturum, 2 IVF okulu ve sözel bildiriler ve ayrıca firma satellit toplantıları ile birlikte zengin bir içerikle gerçekleştireceğiz.

Kongremizde 4.sünü yapacağımız GESEA Kursu’nda 20 meslektaşımız hem laparoskopi hem de histeroskopi eğitimi alacaklardır. Şu ana kadar 80 meslektaşımızın almış olduğu bu pratik eğitimin sınavı yapılacak olup, ardından Level-1 sertifikaları verilecektir. Tüm detayların aktarılmış olduğu EK-1’i dernek ve kongre web sayfamızda bulabilirsiniz. Bu kurs ESGE ve ESHRE’nin Avrupa Birliğinin Endoskopi Akreditasyonu olup ilk defa ülkemizde Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Vakfı  tarafından sizlerin önüne getirilmiştir.

Kriyoprezervasyon kursunda, fertilite prezervasyon yöntemlerini teorik olarak işleyip, over dokusunun dondurulmasını pratik uygulama ile göstereceğiz.

Görüntüleme kursumuzda ise, tüm detaylarıyla bir histerosalpingografinin nasıl değerlendirileceği, transvajinal ve transabdominal ultrasonlarda genital sistem anatomisinin nasıl inceleneceği, endometrioma, myom, over patolojilerinin nasıl değerlendirileceği tüm detaylarıyla sizlerin günlük pratik uygulama alanlarınıza rehber olacak şekilde sunulacaktır. Ayrıca üç boyutlu vajinal ultrasonla T şeklinde uterus ve diğer uterin malformasyonlar tüm detaylarıyla sizlere gösterilecektir.

IVF hemşireliği kursunda hepimizin günlük pratiklerinde hemşire arkadaşlarımız ile karşılaştığımız sorunlar güncel olarak kendileriyle tartışılacak, teorik bilgiler verilecek anlatılacak ve kurs sonunda sertifikalandırılacaklardır.

Genital estetik kursu Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından ilgili tüm arkadaşlara kendi ekibi ile birlikte verilecektir.

Azeri kardeşlerimizin büyük bir heyecanla katılmak istedikleri kongremizde kendilerine iki adet Türkiye – Azerbaycan oturumu verilmiştir. Ayrıca laparoskopi ve histeroskopi kurslarımızda ağırlıklı olarak Azerbaycanlı meslektaşlarımızın faydalanmasını arzu etmekteyiz. Birincisini Azerbaycan – Bakü’de yaptığımız IVF Okulu’nun ikincisini kongremizde iki ayrı oturum olarak devam ettireceğiz. Burada da IVF’in tüm basamakları özellikle genç meslektaşlarımıza adım adım gösterilecektir.

Kongremize göndereceğiniz ve kabul edilecek olan sözel ve poster bildirileriniz dergimizde yayınlanacaktır. Bildiğiniz üzere dergimiz TJRMS Ulakbime girmiş olup, 2020 ve 2021’ in basılan tüm yazıları da kabul edilmiştir. Türkiye’de İnfertilite alanındaki tek TR dizin, Ulakbime kayıtlı olan dergimizde yayınlanmak üzere bildirilerinizi göndermenizi bekliyoruz. (tjrms.org’a girerek dergimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.)

3 Keynote oturumumuzda da Dünya’daki en başarılı meslektaşlarımız bizlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklardır.

Tartışmalı oturumlarımızda ise, çok ilgi çekici konular alanındaki söz sahibi meslektaşlarımız tarafından tüm detayları ile sizlere sunulacaktır.

Bilimsel ve sosyal açıdan çok doyurucu içeriklere sahip kongremize siz değerli meslektaşlarımızın katılımını bekliyor, selam ve sevgilerimizi iletiyoruz.

Prof. Dr. Recai Pabuçcu
Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Başkanı & Kongre Başkanı

Prof. Dr. Timur Gürgan
Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Vakfı Başkanı & ISIVF Bölgesel Sempozyumu ve OVIN-3 Sempozyumu Başkanı

 

 

Başa dön tuşu